Centrala deszczowa WILO RAIN3-25 EM. 2551472
Kod produktu: CNP148
Wilo-RAIN3 to urządzenie do wykorzystania wody deszczowej umożliwiający oszczędność wody użytkowej podczas zaopatrzenia w wodę urządzeń takich jak np. spłuczki toaletowe czy systemy nawadniania ogrodu. Instalacja lub wymiana jest prostsza i szybsza dzięki zwartej, znormalizowanej konstrukcji zgodnej z normami EN 1717 i DIN 1989 oraz licznym opcjom podłączenia hydraulicznego. Ponadto komfortową i niezawodną obsługę zapewnia intuicyjny interfejs dotykowego panelu obsługi w połączeniu z licznymi inteligentnymi funkcjami, takimi jak programy do samoczynnego zabezpieczenia.
Szczegóły / zalety produktu
- Łatwa instalacja dzięki systemowi gotowemu do podłączenia i zwartej konstrukcji oraz różnym opcjom podłączenia hydraulicznego
- Wygodna obsługa i proste ustawienia dzięki wyjątkowemu połączeniu intuicyjnej obsługi za pomocą dotykowego panelu obsługi oraz wielu funkcji
- Wysoka niezawodność dzięki zintegrowanym programom samoczynnego zabezpieczenia
- Pewność higieny dzięki zbiornikowi wyposażonemu w urządzenie zabezpieczające DIN 1989 i EN 1717
- Bezpośredni dostęp do elementów systemu ułatwia konserwację
- Cicha praca w przypadku instalacji blisko pomieszczeń mieszkalnych
Wyposażenie / funkcje
Gotowy do podłączenia moduł o zwartej konstrukcji złożony z następujących elementów:
- Samozasysająca pompa wirowa HiMulti 3 P, zamontowana na ramie głównej z amortyzatorem drgań
- Zbiornik 11 l do uzupełniania świeżą wodą z zaworem pływakowym
- Zawór 3-drogowy
- Pokrywa z przodu i z tyłu
- przyłącze po stronie tłocznej, wąż Rp 1"
- Przyłącze po stronie ssawnej, wąż Rp 1"
- Przyłącze do miejskiej sieci zaopatrzenia w wodę R ¾"
- Kabel przyłącza sieciowego o długości 1,5 m i wtyczka
- Czujnik poziomu napełnienia 4…20 mA z przewodem o długości 20 m do kontroli poziomu deszczówki w zbiorniku
- Czujnik ciśnienia 4…20 mA
- Zamontowany w zbiorniku czujnik przelewowy
- Alarm akustyczny
- Styk bezpotencjałowy dostępny dla opcjonalnego zewnętrznego alarmu lub sygnalizacji awarii
- Elektroniczne urządzenie sterujące z kolorowym ekranem dotykowym LCD
Obsługa / wskazania
- Wskazania na kolorowym wyświetlaczu dotykowym LCD
- Wskazanie ciągłe poziomu napełnienia cysterny, ciśnienia w systemie po stronie tłocznej, stanu pracy interfejsu sterującego
- Protokół 10 ostatnich usterek
Sterowanie
W pełni automatyczna regulacja następujących elementów:
- Samozasysająca pompa wirowa HiMulti 3 P
- Ustawiane ciśnienie załączenia
- Tryby pracy systemów (ręczne lub automatyczne)
- Zawór 3-drogowy przełączania między pracą dla deszczówki i miejskiej sieci zaopatrzenia w wodę
- Kontrola poziomu napełnienia cysterny
- Wykrywanie przelewu zbiornika
- Zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy
- Wsparcie samozasysania
- Automatyczna wymiana wody w zbiorniku
- Sygnalizacja pracy i awarii
- Opcjonalny zewnętrzny alarm lub sygnalizacja awarii
- Opcjonalna pompa zatapialna (pompa do cystern)
Kontrola
- Poziom napełnienia zbiornika deszczówką za pomocą czujnika poziomu napełnienia 4…20 m
- Aktualne ciśnienie zasilania
- Zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy
- Kontrola ciągłości przewodów czujników
- Zabezpieczenie napięcia zasilania pompy za pomocą bezpiecznika
- Przelew zbiornika
Interfejsy
- Przekaźnik dla opcjonalnej pompy zatapialnej
- Dostępny styk bezpotencjałowy dla zewnętrznego alarmu lub sygnalizacji awarii do BMS
- Styk bezpotencjałowy dla czujnika wykrywania przelewu lub spiętrzenia
Opcjonalne wyposażenie dodatkowe
- Pompa do cystern, w celu zredukowania strat ciśnienia spowodowanych zbyt dużą odległością zasysania (w zależności od instalacji), w zbiorniku deszczówki można umieścić pompę zatapialną.
- Alarm zewnętrzny
- Czujnik wykrywania przelewu lub spiętrzenia
| Materiały | |
|---|---|
| Korpus pompy | PA6T/6I-GF40 |
| Wał | Stal nierdzewna |
| Wirnik | PPE/PS-GF30 |
| Dane eksploatacyjne | |
|---|---|
| Min. temperatura przetłaczanej cieczy Tmin | 3 °C |
| Maks. temperatura przetłaczanej cieczy Tmax | 30 °C |
| Maks. ciśnienie robocze p | 8,0 bar |
| Maks. temperatura otoczenia Tmax | 40 °C |
| Dane silnika | |
|---|---|
| Przyłącze sieciowe | 1~230 V, 50 Hz |
| Znamionowa prędkość obrotowa n | 2900 1/min |
| Prąd znamionowy IN | 3,2 A |
| Stopień ochrony silnika | X4 |
| Klasa izolacji | F |
| Wymiary montażowe | |
|---|---|
| Przyłącze przelewowe | Ø19-PN0 |
| Przyłącze po stronie ssawnej | G 1 |
| Przyłącze po stronie tłocznej | G 1 |
| Informacje na temat umiejscowienia zamówień | |
|---|---|
| Masa netto ok. m | 25,9 kg |
| Produkt | Wilo |
| Nazwa produktu | RAIN3-25 EM |
| Numer artykułu | 2551472 |
Producent
Producent
Wilo Polska Sp. z o.o.
ul. Jedności 5
05-506 Lesznowola, Polska