Pompa obiegowa WILO Stratos MAXO 25/0,5-12 PN10-R7. 2217896
Kod produktu: COS277
Pompa obiegowa WILO Stratos MAXO 25/0,5-12 PN10-R7. 2217896
Pompa Smart Premium Wilo-Stratos MAXO-R7 (R7 = bez czujnika temperatury)
Pompa bezdławnicowa Inline o najwyższej sprawności z silnikiem EC i elektronicznym dopasowaniem wydajności. Stosowanie dla wody ciepłej, zimnej oraz mieszanki wody i glikolu. Współczynnik sprawności energetycznej (EEI) w zależności od typu pompy ≤ 0,17 i ≤ 0,19.
Rodzaje regulacji:
- Stałe, automatyczne dostosowanie mocy do wymagań instalacji bez wprowadzania wartości zadanych Wilo-Dynamic Adapt plus (ustawienie fabryczne). Oszczędność zużycia energii do 20 % w porównaniu z trybem regulacji dp-v.
- Stała temperatura (T-const.)
- Stała temperatura różnicowa (dT-const.)
- Dostosowana do zapotrzebowania optymalizacja przepływu obrotowego pompy zasilającej poprzez połączenie i komunikację z kilkoma pompami (Multi-Flow Adaptation).
- Stały przepływ (Q-const.)
- Regulacja różnicy ciśnień dp-c w punkcie oddalonym w rurociągu (regulacja punktu błędnego)
- Stała różnica ciśnień (dp-c)
- Zmienna różnica ciśnień (dp-v) z opcją nominalnego wprowadzania punktu pracy
- Stała prędkość obrotowa (n-const.)
- Zdefiniowana przez użytkownika regulacja PID
Funkcje:
- Rejestracja ilości ciepła (możliwa z wyposażeniem dodatkowym w postaci czujnika temperatury przetłaczanego medium Wilo lub analogicznym, np. 2x PT1000)
- Rejestracja ilości zimna (możliwa z wyposażeniem dodatkowym w postaci czujnika temperatury przetłaczanego medium Wilo lub analogicznym, np. 2x PT1000)
- Automatyczne wyłączanie w przypadku rozpoznania w pompie przepływu zerowego (No-Flow Stop)
- Przełączanie pomiędzy trybem grzania i chłodzenia (automatycznie, zewnętrzne i manualnie) (automatycznie, możliwe z wyposażeniem dodatkowym w postaci czujnika temperatury przetłaczanego medium Wilo)
- Nastawne ograniczenie przepływu przez funkcję Q-Limit (Qmin. i Qmax.)
- Rodzaj pracy pomp podwójnych: Optymalizowana sprawnościowo praca z dołączaniem dla dp-c i dp-v, tryb pracy podstawowej / tryb pracy z rezerwą
- Zapisywanie i przywracania skonfigurowanych ustawień pompy (3 punkty przywrócenia ustawień)
- Sygnalizacja awarii / ostrzeżenia w formie tekstu wraz z pomocą
- Funkcja odpowietrzania do automatycznego odpowietrzania komory wirnika
- Automatyczna praca w trybie obniżenia nocnego (możliwa z wyposażeniem dodatkowym w postaci czujnika temperatury przetłaczanego medium Wilo)
- Automatyczna funkcje nieblokowania i wbudowane pełne zabezpieczenie silnika
- Wykrywanie pracy na sucho
Wskazanie:
- Rodzaj regulacji
- Wartość zadana
- Przepływ
- Temperatura (możliwa z wyposażeniem dodatkowym w postaci czujnika temperatury przetłaczanego medium Wilo)
- Pobór mocy
- Zużycie prądu
- Czynniki wywierające aktywny wpływ (np. STOP, No-Flow Stop)
Wersja:
- 2 konfigurowane wejścia analogowe: 0 – 10 V, 2 – 10 V, 0 – 20 mA, 4 – 20 mA i standardowe PT1000; zasilanie elektryczne z +24 V DC
- 2konfigurowalne wejścia cyfrowe (Ext. Off, Ext. Min, Ext. Max, ogrzewanie / chłodzenie, możliwość ręcznego przesterowania (automatyka budynku sparowana), blokada obsługi (blokada klawiszy i ochrona konfiguracji pilotów))
- 2konfigurowane przekaźniki do sygnalizacji komunikatów pracy i sygnalizacji awarii
- Gniazdo modułów CIF Wilo z interfejsami do automatyki budynku (opcjonalne wyposażenie dodatkowe: moduły CIF Modbus RTU, Modbus TCP, BACnet MS/TP, BACnet IP, LON, , PLR,CANopen)
- Wilo Net jako system magistrali Wilo do komunikacja produktów Wilo między sobą np. Multi-Flow Adaptation; Pompa podwójna i Wilo-Smart Gateway
- Automatyczny tryb awaryjny w sytuacjach wyjątkowych (zdefiniowana prędkość obrotowa pompy) np. w przypadku gdy nastąpi wyłączenie komunikacji za pomocą magistrali lub wartości czujników
- Graficzny wyświetlacz kolorowy (4,3 cala) z obsługą poprzez moduł obsługi ręcznej za pomocą jednego przycisku
- Odczytywanie i ustawianie danych pracy oraz np. sporządzanie protokołu z uruchomienia za pośrednictwem interfejsu Bluetooth (bez innego wyposażenia dodatkowego) przy użyciu aplikacji Wilo-Assistant
- Zarządzanie pracą pomp podwójnych zintegrowane (pompy podwójne są okablowane), przy stosowaniu 2 pomp pojedynczych jako jednostki pompy podwójnej, połączenie Wilo Net
- Możliwość rozpoznania przerwania przewodu w przypadku sygnału analogowego (w połączeniu z 2 – 10 V lub 4 – 20 mA)
- Ustawienie na zewnątrz z ochroną przed czynnikami klimatycznymi zgodnie z instrukcją montażu i obsługi
- Data i godzina ustawione seryjnie
- Pokrywy izolacji termicznej do zastosowania w instalacjach grzewczych
Zakres dostawy
- Pompa
- Zoptymalizowany Wilo-Konektor do wszystkich wielkości
- 2x dławiki przewodu M16 x 1,5
- 2x uszczelki
- Pokrywy izolacji termicznej
- Instrukcja montażu i obsługi
Opcjonalne wyposażenie dodatkowe:
- Izolacja chłodnicza ClimaForm zapobiegająca powstawaniu kondensatu
- Moduł CIF: Modbus TCP, Modbus RTU, BACnet IP, BACnet MS/TP, LON, PLR, CANopen
- PT 1000 (B) czujniki orurowania (dla wody użytkowej)
- PT 1000 (AA) przetwornik do montażu w tulei zanurzeniowej
- Czujnik różnicy ciśnień
- Smart-Gateway
- Czujnik temperatury przetłaczanego medium Wilo (może być doposażony w celu rejestracji i wyświetlania temperatury przetłaczanej cieczy, pomiaru ilości ciepła i chłodzenia oraz wykorzystania trybów regulacji ze sterowaniem temperatury T-const., dT-const.)
| Dane eksploatacyjne | |
|---|---|
| temperatura przetłaczanej cieczy T | -10 °C |
| temperatura otoczenia T | -10 °C |
| Maks. ciśnienie robocze PN | 10 bar |
| Minimalna wysokość dopływu dla 50 °C | 3 m |
| Minimalna wysokość dopływu dla 95 °C | 10 m |
| Minimalna wysokość dopływu dla 110 °C | 16 m |
| Dane silnika | |
|---|---|
| Współczynnik sprawności energetycznej (EEI) | 0.19 |
| Generowanie zakłóceń | EN 61800-3;2004+A1;2012 / środowisko mieszkalne (C1) |
| Odporność na zakłócenia | EN 61800-3;2004+A1;2012 / środowisko przemysłowe (C2) |
| Przyłącze sieciowe | 1~230 V, 50/60 Hz |
| Pobór mocy P1 max | 295 W |
| Prędkość obrotowa min. nmin | 750 1/min |
| Prędkość obrotowa maks. nmax | 4350 1/min |
| Stopień ochrony silnika | IPX4D |
| Dławik przewodu | 5 x M16x1.5 |
| Materiały | |
|---|---|
| Korpus pompy | Żeliwo szare |
| Wirnik | PPS-GF40 |
| Wał | 1.4122, z powłoką DLC |
| Materiał łożysk | Węgiel spiekany, impregnowany antymonem |
| Wymiary montażowe | |
|---|---|
| Przyłącze po stronie ssawnej | G 1½ |
| Przyłącze po stronie tłocznej | G 1½ |
| Długość montażowa l0 | 180 mm |
| Informacje na temat umiejscowienia zamówień | |
|---|---|
| Produkt | Wilo |
| Nazwa produktu | Stratos MAXO 25/0,5-12 PN10-R7 |
| Masa netto ok. m | 7,5 kg |
| Numer artykułu | 2217896 |
Producent
Producent
Wilo Polska Sp. z o.o.
ul. Jedności 5
05-506 Lesznowola, Polska